Halı Yıkama

halı yıkama

Hijyenik Halı Yıkama Fabrikası
Halı Yıkama ve Aşamaları

Evlerimizin vazgeçilmezlerinden olan halı ve kilimlerimiz evlerimize renk kattığı kadar zamanında iyi temizlenmediğinde hijyenik anlamda bir çok zararlar vermektedir.

Hızla büyüyen halı yıkama sektörü, halı yıkamada; su, enerji, insan gücünden tasaruff gibi olumlu artıları taşısada halılarınızın doğru ellerde ve doğru makinalarla yıkanmadı- ğında birçok olumsuzluğu beraberinde getirmektedir.Halı yıkama, yere serilen halılarınızın temiz ve sağlıklı kalmasının en etkili yoludur.

Çok sık kullanılmayan veya insan trafiği fazla olmayan evlerde bile halılar; tozlanmaya, kirlenmeye, gıda döküntülerine, bakterilere, uçucu özellikteki organik bileşiklere ve başka pek çok zararlı maddeye sıklıkla maruz kalır. Halıları düzenli olarak süpürmek, yüzeysel temizleme için etkili olurken, halı yüzeylerinin altında biriken zararlı maddeler ancak halı yıkanarak temizlenebilmektedir.

Hijyenik halı yıkama, halıları derinlemesine temizleyerek onları uzun süreler kullanmanızı sağlamakla kalmaz, daha rahat nefes aldığınız sağlıklı bir yaşama mekanı oluşturmanızda da size yardımcı olur.
Halı yıkama sıklığı; halınızın bulunduğu odanın kullanım yoğunluğu, halınızda lekeler oluşup oluşmadığı, evinizde çocuk veya ev hayvanı bulunup bulunmaması veya ev sakinlerinin alerjisi olup olmaması gibi durumlara göre artabilmekle beraber, birçok uzman halıların yılda en az 2 kez profesyonel olarak yıkanmasını tavsiye etmektedir.

Halı yıkama ile yalnızca halıda oluşan kir ve kokular değil, ayrıcahalı elyafında yuvalanan mikroskobik organizmalar da temizlenmiş olur. Periyodik bir halı yıkama planıyla halınızın ömrü de uzayacaktır.

Halı Yıkama Aşamaları

1- Halılarınız adresinizden personelimiz tarafından makbuz karşılığı teslim alınarak etiketlenir ve fabrikamıza ulaştırılır.

2- Fabrikamıza gelen her halı vakumlanarak kaba kir ve tozlardan arındırılır.Halılarınıza boya testi uygulanır.

3-Yıkama bölümüne alınan halılarınız birinci turda özelliğine uygun test edilmiş leke sökücü şampuanlarla önlü arkalı sulu sistemle yıkanır.

4-Durulanır.

5- Bu yıkamada çıkmayan lekeler leke çıkarma işlemine tabi tutulur.

6- Halılarınız ikinci turda yine özelliğine uygun özel şampuanlarla önlü arkalı yıkanır.

7- Durulanarak kurutma makinesine alınır.

8-Halılarınız beyaz saçaklı ise, beyazlatma işlemi yapılır. Renkli saçaklı ise saçakları temizlenir. Temizleme işlemi biten halılar kurutma odasına alınır.

10- Kuruyan halılarınız en az bir tam gün havalandırılır.Yaz kış mutlaka söz verilen ve makbuzda belirtilen tarihte teslimat yapılır Havalandırılan halılarınızın havı alındıktan sonra ambalajlanarak servis araçlarımızla adresinize teslim edilir.

11-Yaz kış mutlaka söz verilen ve makbuzda belirtilen tarihte teslimat yapılır.

Hijyen sağlıktır. Sağlığınız için, Hijyenik Halı Yıkama  Fabrikası…